Milli Yol Partisi’nden çağrı: ‘Bu şartların icabı erken seçimdir’

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, temmuz ayında yapılması beklenen yeni vergileri eleştirdi ve erken seçim çağrısında bulundu. Çayır, ”Neredeyse garsonun bahşişine göz dikmiş bir hükümet ve onun ekonomi kurmaylarıyla baş başayız. Yaşadığımız şartların icabı bir erken seçim zarureti var” dedi.

ANKA’nın aktardığı habere göre; Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi. Kamuoyunda tartışılan yeni vergilere tepki gösteren Çayır, ”Neredeyse garsonun bahşişine göz dikmiş bir hükümet ve onun ekonomi kurmaylarıyla baş başayız. Üretim yapmadan, üretmeden, üretimi çoğaltmadan sadece vergilere bel bağlayarak ülkeyi yönetemezsiniz” dedi.

‘ERKEN SEÇİM İLAN EDİN’

AK Parti iktidarının erken seçim kararı alarak yol açması gerektiğini ifade eden Çayır, “Gelin önümüzdeki yıl 2025’te bu ülkeyi yeni bir anlayışa götürebilmek, yeni bir iktidarla tanıştırabilmek için rasyonel, akılcı, dünyadaki gerçeklerle barışık, bireyin özgürlüğünü, milletin bağımsızlığını isteyen, bir iktidarla buluşturmak için yol açın. Ve erken seçimi ilan edin. Belki de Türkiye’ye yapacağın en büyük iyilik, bu milleti en kısa zamanda sandıkla yeniden buluşturmaktır. Bu halden Türkiye’nin derhal çıkması gerekiyor, çıkış yolu erken seçim. 2025 veya 2026, bu ülkenin ve şu anda yaşadığımız şartların icabı bir erken seçim zarureti var” sözlerini kullandı.

Açıklamasında eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin davanın ilk duruşmasına parti olarak katılacaklarını da bildiren Çayır, “Sinan Ateş’in ve eşi Ayşe Ateş’in yanındayız. Bu konuda herkesi duyarlı olmaya, Ayşe Ateş’e ve onun çığlığına destek vermeye çağırıyorum” diye konuştu.

‘YANGINLARDA 15 KİŞİ KAYBETTİK, SORUMLU YOK’

15 yurttaşın hayatını kaybettiği Diyarbakır ve Mardin’de çıkan yangınlara da değinen Çayır şu sözleri kullandı:

“Yangının nasıl olduğunu, nasıl olmadığını millete, hükümet anlatacak. Ekini ateşe verdikten sonra, canhıraş oraya yardıma koşan insanlardan ekinini, evini kurtarmaya çalışan insanlardan 15 kişi kaybediyoruz. Sorumlu kimse yok. ‘Allah’ı suçluyorlar’ bırakıyorlar. Sizin hiç suçunuz yok, sorumluluk yok, kurtardınız mı yok, kılınızı kıpırdattınız mı yok, sonra çıkıp bir açıklama yaptınız mı, yok.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir